„Dobrego stylu można się nauczyć. Z historii albo sztuki (…)

T-shirt pod koniec XIX wieku wymyślono dla armii, trampki zawdzięczamy koszykówce, historię dżinsów zna każdy. Ubrania-ikony.”

Marta Kalinowska Katedra Mody Warszawa

 

Dla wielu osób, zwłaszcza w sferze zawodowej ubranie jest sprawą wyłącznie praktyczną. Ubiór jednak mówi bardzo dużo o osobie, która go nosi. Jakość wizerunku zewnętrznego to jeden z podstawowych elementów oceny osobowości każdego z nas. Nie zawsze jesteśmy świadomi tej oceny. Jednak osoby będące z nami w kontakcie, dokonują jej, nawet nieświadomie, na podstawie tego co mamy na sobie. Pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Nasze ubranie jest kodem. Ludziom, z którymi spotykamy się po raz pierwszy , mówi ono, kim jesteśmy i jak siebie samych postrzegamy. Współpracownikom, z którymi stykamy się na co dzień, wysyła sygnał o sposobie w jaki traktujemy swoją indywidualność. Styl to umiejętność jej podkreślania.

Warsztat składa się z dwóch części. Pierwsza o charakterze wykładowym dotyczy zasad klasycznej damskiej garderoby. Druga w wersji interaktywnej zachęca do poszukiwania własnej indywidualności, świadomego odniesienia jej do klasyki stroju i tworzenia osobistego kodu wizerunku.

Warsztat, ma na celu zwrócenie uwagi na zasób jakim może stać się świadomie budowany wizerunek i jego znaczenie w codziennych kontaktach.

 

Cele warsztatu:

  • Zaznajomienie się z podstawami klasycznej garderoby
  • Rozwój umiejętności dopasowania stylu do pełnionej zawodowo roli
  • Poprawne dobieranie dodatków na co dzień
  • Konstruktywne planowanie zakupów odzieżowych
  • Ćwiczenie umiejętności rozpoznawania osobistego stylu
  • Kreatywne rozwiązywania dylematu co włożyć i na jaką okazję
  • Rozwój osobistego stylu zawodowo i prywatnie
  • Wzmacnianie pewności siebie


Czas trwania: 10 godzin warsztatowych

Termin: 14.01 (niedziela) w godz. 09.00-17.30 (w tym godzinna przerwa)

Miejsce: ul. Paulińska 3/5, Kraków

Liczba uczestników: maks. 12 osób


Odpłatność za udział:

Zapisując się na warsztat zadecyduj ile możesz i chcesz zapłacić (możesz opłacić pełny koszt swojego udziału, tj. 200 zł lub skorzystać z dofinansowania w wysokości 25%, 50% lub 75%). Jeżeli chcesz wpłacić inną kwotę niż proponowane, prosimy o kontakt: fundacja@przestrzenrozwoju.org

Pamiętaj, że płacąc za warsztat, nie tylko inwestujesz w siebie, ale także wspierasz działania edukacyjne Fundacji Przestrzeń Rozwoju i stwarzasz możliwość wzięcia udziału w warsztatach rozwoju osobistego i zawodowego osobie, która nie mogłaby w nich uczestniczyć z powodów finansowych.

Organizator:

Fundacja Przestrzeń Rozwoju

Termin:

Styczeń 14, 2018 09:00

Miejsce:

Fundacja Przestrzeń Rozwoju, ul. Paulińska 3/5, Kraków
Staticmap?center=fundacja+przestrze%c5%84+rozwoju%2c+ul.+pauli%c5%84ska+3%2f5%2c+krak%c3%b3w&size=300x300&zoom=13&size=600x300&maptype=roadmap&markers=|fundacja+przestrze%c5%84+rozwoju%2c+ul