„Dobrego stylu można się nauczyć. Z historii albo sztuki (…) T-shirt pod koniec XIX wieku wymyślono dla armii, trampki zawdzięczamy koszykówce, historię dżinsów zna każdy. Ubrania-ikony.”  Marta Kalinowska, Katedra Mody Warszawa

 

Dobrego stylu można się także nauczyć uświadamiając sobie potencjał własnej kobiecości. A także rozbrajając przekazy pokoleniowe kobiet w rodzinie, poszukując własnej definicji piękna i osobistego jej wyrazu w stylu, który reprezentuje szacunek i przyjemność bycia sobą

Dla wielu osób, zwłaszcza w sferze zawodowej ubranie jest sprawą wyłącznie praktyczną. Ubiór jednak mówi bardzo dużo o osobie, która go nosi. Jakość wizerunku zewnętrznego to jeden z podstawowych elementów oceny osobowości każdego z nas. Nie zawsze jesteśmy świadomi tej oceny. Jednak osoby będące z nami w kontakcie, dokonują jej, nawet nieświadomie, na podstawie tego co mamy na sobie. Pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Nasze ubranie jest kodem. Ludziom, z którymi spotykamy się po raz pierwszy , mówi ono, kim jesteśmy i jak siebie samych postrzegamy. Współpracownikom, z którymi stykamy się na co dzień, wysyła sygnał o sposobie w jaki traktujemy swoją indywidualność. Styl to umiejętność jej podkreślania.

Warsztat, ma na celu zwrócenie uwagi na zasób jakim może stać się świadomie budowany wizerunek i jego znaczenie w codziennych kontaktach. Uczy również czerpania inspiracji z własnej kobiecości, poprzez kontakt z takimi jej atrybutami jak zmysłowość, dzikość, wrażliwość, poczucie humoru, elegancja i klasa. Wspiera kreatywne połączenie tego co kobieta o sobie myśli i tego jak się ze sobą czuje kiedy uświadamia sobie własną moc i decyduje się dać jej wyraz w swoim stylu ubierania się.

 

Cele warsztatu:

  • Rozwijanie świadomej kobiecości i dawanie jej wyrazu w wizerunku
  • Rozwój umiejętności dopasowania stylu do pełnionej zawodowo roli
  • Ćwiczenie umiejętności rozpoznawania osobistego stylu
  • Rozwój osobistego stylu zawodowo i prywatnie
  • Wzmacnianie pewności siebie

 

Dla osób chętnych będzie możliwość umówienia po warsztacie indywidualnych sesji wizerunkowych. Koszt 1 godziny wynosi 250 zł.


Czas trwania: 3 spotkania trwające łącznie 12 godzin warsztatowych

Termin: 10.04, 17.04, 24.04 (wtorki) w godz. 17.45-20.45

Miejsce: ul. Paulińska 3/5, Kraków

Liczba uczestników: maks. 12 osób


Trenerka: Iwona Kopacz

Dyplomowana terapeutka i counsellor metody Gestalt w Centrum Counsellingu Gestalt i Associazione Italiana di Counselling. Absolwentka antropologii kultury na Uniwersytecie Jagiellońskim. Kształtowała swój warsztat uczestnicząc również w Kursie Psychoanalizy Jungowskiej, Szkole Action Learning, warsztatach Porozumienia bez Przemocy, Analizy Transakcyjnej oraz treningach pracy z ciałem 5 rytmów.

Jako stylistka i coach wizerunku, od 18 lat uczy kobiety i mężczyzn tworzenia spójnego wizerunku opartego nie tylko o świadomość własnego wyglądu, ale także przekonań, emocji i ciała. Prowadzi sesje psychoterapeutyczne, counselling indywidualny oraz autorskie warsztaty rozwoju osobistego, warsztaty psychoedukacyjne i treningi interpersonalne dla organizacji biznesowych i środowisk twórczych.

 

Koszt"

Zapisując się na warsztat zadecyduj ile możesz i chcesz zapłacić (możesz opłacić pełny koszt swojego udziału, tj. 240 zł lub skorzystać z dofinansowania w wysokości 25%, 50% lub 75%). Jeżeli chcesz wpłacić inną kwotę niż proponowane, prosimy o kontakt: fundacja@przestrzenrozwoju.org

Pamiętaj, że płacąc za warsztat, nie tylko inwestujesz w siebie, ale także wspierasz działania edukacyjne Fundacji Przestrzeń Rozwoju i stwarzasz możliwość wzięcia udziału w warsztatach rozwoju osobistego i zawodowego osobie, która nie mogłaby w nich uczestniczyć z powodów finansowych.

Organizator:

Fundacja Przestrzeń Rozwoju

Termin:

Kwiecień 10, 2018 17:45

Miejsce:

Fundacja Przestrzeń Rozwoju, ul. Paulińska 3/5, Kraków
Staticmap?center=fundacja+przestrze%c5%84+rozwoju%2c+ul.+pauli%c5%84ska+3%2f5%2c+krak%c3%b3w&size=300x300&zoom=13&size=600x300&maptype=roadmap&markers=|fundacja+przestrze%c5%84+rozwoju%2c+ul