Jeżeli poszukujesz sposobów, aby przerwać powtarzające się sytuacje nieporozumień, wzajemnej krytyki, czy oskarżeń w relacjach osobistych lub zawodowych… Jeżeli potrzebujesz wskazówek jak rozwiązywać konflikty i ważne jest dla Ciebie budowanie relacji opartej na empatii i wzajemnym szacunku, zapraszam Cię na warsztat rozwijający umiejętności komunikacyjne.

Warsztat jest skierowany do osób, którym zależy na rozmowie i dialogu w sytuacji silnych napięć, emocji i konfliktów; rodziców, którzy chcą przekształcić rodzinne konflikty na współdziałanie i zadbać o dialog ze swoimi dziećmi; osób kierujących zespołami lub będących członkami zespołów, dla których ważna jest praca w atmosferze współpracy i wszystkich tych, którzy chcą budować swoje relacje na empatii i szacunku. Spotkanie będzie doskonałą okazją, aby zobaczyć, które z naszych zachowań komunikacyjnych wspierają, a które blokują rozwiązanie sytuacji trudnych i konfliktowych. Poznając konkretne narzędzia Porozumienia bez Przemocy (Nonviolent Communication), dowiemy się jak wyrażać swoje potrzeby i uczucia, a także jak rozumieć i odczytywać potrzeby innych, bez względu na formę w jakiej zostały wyrażone.

W trakcie warsztatu będziemy pracować nad tym:

  • w jaki sposób mówić do bliskich i współpracowników, aby być przez nich zrozumianym,
  • w jaki sposób słuchać, aby zrozumieć drugą osobę,
  • w jaki sposób formułować prośby, aby otrzymać to, o co prosimy i aby nie były to żądania,
  • w jaki sposób reagować na odmowę i jak odmawiać,
  • w jaki sposób radzić sobie z trudnymi uczuciami (m.in. złość, poczucie winy, wstyd),
  • jak przyjmować trudne komunikaty (krytykę, złośliwość, oskarżenia) i jak na nie odpowiadać,
  • jak radzić sobie w sytuacjach konfliktowych i zobaczyć je jako okazję do nawiązania kontaktu.


Czas trwania: 16 godzin warsztatowych

Termin: 19.10.19 (sb) godz. 10.00-17.30 i 20.10.19 (nd) godz. 10.00-15.30

Miejsce: Fundacja Przestrzeń Rozwoju, ul. Paulińska 3/5, Kraków

Liczba uczestników: maks. 12 osób

Odpłatność: 75 zł
Warsztaty są współfinansowane przez State Street


Informacje organizacyjne

Zapisy
Zapisy przyjmowane się poprzez formularz zgłoszeniowy. Prosimy o wypełnienie on-line formularza zgłoszeniowego oraz dokonanie płatności (w razie wystąpienia trudności z dokonaniem płatności za pośrednictwem systemu do zapisów prosimy o kontakt z Fundacją). Decyduje kolejność zgłoszeń.

Rezygnacja z udziału w warsztatach
W przypadku rezygnacji z udziału w warsztatach dokonywany jest zwrot wpłaconej kwoty z potrąceniem:
10% - w przypadku rezygnacji dokonanej min. 5 dni przed warsztatem
50% - w przypadku rezygnacji dokonanej między 4 a 2 dniem przed warsztatem
W przypadku rezygnacji w czasie krótszym niż dwa dni przed warsztatem zwroty nie są wykonywane.

Odwołanie warsztatów przez Fundację
Warsztaty odbędą się w przypadku zebrania się wymaganej liczby osób. Najpóźniej 48 godzin przed planowanym terminem warsztatów poinformujemy czy warsztaty się odbędą. Informacja przekazywana zostanie drogą mailową na adres wskazany podczas zapisów. W przypadku odwołania warsztatów przez Fundację uczestnicy otrzymają zwrot całej wpłaconej kwoty. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu zapisu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji niniejszego szkolenia/warsztatu tj. do przeprowadzenia procesu rekrutacji, otrzymania powiadomień o szkoleniu/ warsztatach za pomocą poczty elektronicznej czy wiadomości sms oraz otrzymywania newslettera z bieżącą ofertą szkoleniową Fundacji . Pani/Pana dane nie zostaną nikomu przekazane ani wykorzystane do innych celów niż wyszczególnione. Administratorem Danych Osobowych jest Fundacja Przestrzeń Rozwoju z siedzibą w Krakowie (30-364) przy ul. Św. Jacka 30/1(KRS 0000407870/ NIP 675-14-71-246,/REGON 122484153) W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: [email protected] 

Organizator:

Fundacja Przestrzeń Rozwoju

Termin:

Październik 19, 2019 10:00

Miejsce:

Fundacja Przestrzeń Rozwoju, ul. Paulińska 3/5, Kraków